Smartform – jak ho rozběhnout v e-shopu na platformě Eshop-rychle

 1. Zaregistrujte se v administrační aplikaci. Tím získáte své clientId, které později vložíte do zdrojového kódu pro přihlášení k Smartformu.
 2. V administrační aplikaci přidejte doménu Vašeho webu (např. mojedomena.cz).
 3. Klikněte na aktivaci služeb „Poštovní adresy“, „Firmy“ a/nebo "Emaily" a podle pokynů proveďte platbu.
 4. V administraci Eshop-rychle přidejte vlastní Měřící kód. V administraci se kód vkládá v menu „E-shop“, submenu „Měřící kódy“, tlačítko „Přidat vlastní kód“. Měřící kód pojmenujte např. „Smartform“, pozici nastavte na „Hlavička“. Do pole „Zdrojový kód“ zkopírujte následující kód:
  <script>
    var smartformConfig = {};
    smartformConfig.clientId = "CLIENT_ID";
    smartformConfig.allowInvalidEmail= true;
  </script>
  <script src="https://js.smartform.cz/eshop-rychle/eshop-rychle-v1.js" async></script>
 5. Ve vloženém kódu nahraďtě řetězec CLIENTID (na 3. řádku) svým zákaznickým ID (clientId), které získáte po přihlášení do Smartform administrace (vpravo nahoře). Např. pokud je vaše ID zákazníka aaaBBBccc, bude upravený řádek v HTML kódu vypadat takto:
  smartformConfig.clientId = "aaaBBBccc";
  
 6. Doporučujeme také podle potřeby upravit nastavení vlastnosti allowInvalidEmail na 4. řádku. Pokud nastavíte tuto vlastnost na true, umožníte uživatelům e-shopu odesílat objednávky i s nesprávně zadanou e-mailovou adresou. V případě nastavení na false bude formulář uzamčen a odeslání objednávky nebude možné.
 7. Nezapomeňte vložený a upravený kód v administraci uložit.
 8. Zkontrolujte, jestli Smartform funguje na stránce se třetím krokem objednávky. Měl by se zobrazit u dodací i fakturační adresy.

V případě jakýchkoli problémů nebo dotazů ohledně rozběhnutí Smartformu nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám s integrací našeptávače pomůžeme.