O nás

Od začátků ke dnešku

V oboru datových služeb jsme už pěkných pár let. Zákazníkům poskytujeme spolehlivé služby s jasnou přidanou hodnotou. V Česku i na Slovensku patříme k průkopníkům inteligentního zpracování poštovních adres a naše služby stále rozšiřujeme.

0+let na trhu

0adres našeptáme za týden

0+aktivních zákazníků

0 polestačí pro zadání celé adresy

Top image

Náš příběh

Jak to celé začalo?

S prací na Smartformu jsme začínali na podzim roku 2008. Tehdy se ještě projekt jmenoval Validace.cz. Na našich stránkách z roku 2010 jsme napsali:

quote iconValidace.cz je průkopnická služba na českém trhu. Dali jsme si za cíl jako první zpřístupnit kompletní služby pro validaci českých jmen a poštovních adres na internetu. Chceme z našich služeb udělat běžný standard v oboru. Naše služby navrhujeme tak, aby přinášely vysokou přidanou hodnotu při minimální námaze a nákladech na straně zákazníka.quote icon

První faktury jsme vystavili již během roku 2010, služba pomalu rostla a dnes už můžeme říci, že jsme se našemu cíli hodně přiblížili.

V počátcích jsme ale hledali uplatnění jen velmi těžko. Osobní schůzky dopadaly tragicky, zákazníci službu nechápali. Uplynulo pár let a dnes už se nám firmy hlásí samy. Na webu se běžně setkáme s našeptáváním poštovních adres a jména se u lepších firem už i skloňují jména.

Ve spolupráci s často již dlouholetými zákazníky naše služby postupně vylepšujeme a ladíme. Některé výsledky naší práce se líbí všem, například skvělá rychlost a dostupnost služeb. Jindy narážíme na tak nejednoznačné otázky jako je například správné formátování poštovních adres. Tam se člověk nikdy nezavděčí všem a raději tam vymýšlíme způsoby, jak nechat samotného zákazníka, aby si konfiguraci zvolil sám.

I přes spoustu odvedené práce stále vidíme prostor pro rozšiřování služeb a růst. Láká nás cizina a kdo ví, třeba už na něčem pracujeme :) Jaká další země by se hodila Vám?

Od začátků ke dnešku stále platí, že Smartform vzniká v pohodě a klidu. Pomáhají nám k tomu nejenom zkušenosti z mnoha jiných projektů, ale také naše rodiny, přátelé a fanoušci :-D

Jan Herold

Jan Herold

Product owner,
team leader

Honza Gargulák

Honza Gargulák

Architekt,
konzultant

Náš tým

Jan, Honza a další

Projekt běží pod křídly vývojářské firmy Trixi software. Hlavními postavami Smartformu jsou Jan a Honza.

Jan Herold i Honza Gargulák jsou s projektem od kolébky. Sami tvořili jeho prvotní verze a dodnes řídí jeho vývoj a další směřování. S technikou i obchodem jim pomáhají další kolegové a dohromady tvoří relativně malý a výborně sehraný tým. Zrovna hledáme nové kolegy jak na pozici vývojáře, tak obchodníka. Zájemci neváhejte!

Chcete se nás na něco zeptat?