Nová verze API Smartformu pro web

01.07.2022

Nová verze API Smartformu pro web

V červnu 2022 jsme spustili novou verzi API Smartformu pro web. V tomto článku se dozvíte, v čem se liší od staré verze a také jak jednoduše přejít z verze 1 na verzi 2.

Proč přejít na novou verzi API?

Důvod č. 1 – e-mailová validace

Oproti staré verzi se liší hlavně přidáním možnosti e-mailové validace – kontroly správnosti e-mailových adres zadávaných do formuláře. Více informací o této službě si můžete přečíst v blogovém postu a technické informace naleznete v dokumentaci.

Důvod č. 2 – nový slovenský registr adres

V API V2 můžete používat nový slovenský registr adres, který je spravovaný státními úřady a je denně aktualizovaný. 

Důvod č. 3 – dva typy políček pro obec

V nové verzi také naleznete dva typy políček pro našeptávání názvu obce, ze kterých si můžete vybrat. První našeptává pouze čistý název obce – např. „Praha“ – tento typ názvu obce je spíše vyžadován dopravci. Druhé políčko pak našeptává obec hezky naformátovanou – např. „Praha 4 – Podolí“.

Jak přejít z v1 na v2?

Na přechod mezi jednotlivými verzemi Vám pomůže příručka pro přechod mezi v1 a v2 a samotná dokumentace API v2

Co bude s API v1?

Původní verze API bude i po spuštění nové verze stále k dispozici. Takže je zcela na Vás, které z verzí dáte přednost. Můžete zůstat u starší v1 nebo v případě zájmu přejít na novou v2.

Zaujal Vás Smartform a měli byste o jeho služby zájem? Máte nějaký dotaz? Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat

Jiné příspěvky na našem blogu

Nová administrace 11.08.2022

Nová administrace

Smartform má novou administraci a rádi bychom Vám ji v následujícím článku trochu více představili.

E-mailová validace 25.05.2022

E-mailová validace

Nově jsme do Smartform portfolia služeb zařadili i validaci e-mailových adres. V tomto krátkém článku Vám o ní povíme více.

Asynchronní načítání JavaScriptu 24.05.2022

Asynchronní načítání JavaScriptu

Od dubna 2018 je možné načítat skript smartform.js do stránek asynchronně. Zde si o této změně povíme více a také si řekneme, jak upravit stránku se Smartformem, aby se JavaScript načítal asynchronně.