Nová administrace

11.08.2022

Nová administrace

Smartform má novou administraci a rádi bychom Vám ji v následujícím článku trochu více představili.

Jaké jsou nové funkce?

V administraci byly u produktu Smartform pro web změněny nebo přidány následující funkce. 

Zálohové faktury a služby pro Smartform 4W

Administrace automaticky vystavuje pro uživatele produktu Smartform pro web zálohové faktury i daňové doklady. Nově si tedy můžete v administraci sami vygenerovat zálohovou fakturu, provést platbu a na základě toho Vám bude automaticky zaslán daňový doklad. 

Administrace také již rovnou povoluje služby pro Smartform pro web, takže po potvrzení objednávky můžete Smartform na své doméně hned využívat. 

Nastavení služeb pro Smartform 4W

V předchozí verzi administrace si uživatelé Smartform pro web nemuseli nastavovat žádné služby a automaticky se po přidání domény aktivovala pouze služba „Našeptávání a validace poštovních adres“. Nově jsme však přidali i službu „Validace e-mailových adres“ a uživatelé si v administraci mohou pro každou doménu nastavit služby Poštovní adresy a/nebo E-maily.

Více informací o E-mailové validaci si můžete přečíst v následujícím článku.

Sleva za odkaz

Službu Poštovní adresy mohou uživatelé využívat i se slevou za lištu s odkazem a to při splnění několika podmínek. Více informací o slevě naleznete v ceníku.

 

Scénáře

Připravili jsme pro Vás tři scénáře, jak v nové administraci postupovat v případě, že potřebujete:

1. Zapnout na doméně služby „Poštovní adresy“ a „E-maily“

Po přihlášení do administrace si nejprve přidejte doménu, na které chcete Smartform používat. Pak už si můžete zvolit jednotlivé služby pomocí tlačítka „Nastavit služby“. Na nové stránce můžete v tabulce aktivovat obě služby, nebo vybrat pouze jednu. Po zvolení tlačítka „Aktivovat“ můžete změnit časové období, ve kterém chcete mít služby aktivní z předvoleného 1 roku na 2 nebo 4 měsíce či 2 nebo 4 roky. Po zadání požadované délky platnosti můžete službu/y objednat.

Takto by například měla vypadat stránka v administraci v případě, že uživatel chce aktivovat obě služby standardně s délkou platnosti 1 rok.

Administrace

Poté následuje pouze zadání/zkontrolování fakturačních údajů a potvrzení objednávky. Po odeslání objednávky Vám na fakturační e-mail automaticky přijde zálohová faktura k zaplacení, nebo si ji můžete zobrazit přímo v administraci. Objednané služby budou na zadané doméně rovnou dostupné. 

2. Zapnout na doméně Poštovní adresy se slevou za odkaz

Službu „Poštovní adresy“ můžete využívat se slevou za přidání lišty s odkazem na Smartform v našeptávači. Pro její aktivaci ji stačí v nastavení služeb pod tabulkou zapnout, poté ještě vybrat volbu „Aktivovat zdarma“ a uložit (viz obrázek níže). 

Sleva odkaz

S možností Poštovních adres zdarma můžete samozřejmě aktivovat i službu „E-maily“. V tomto případě bude po objednání opět následovat zadání/zkontrolování fakturačních údajů, potvrzení objednávky a následně obdržíte zálohovou fakturu k zaplacení pouze služby „E-maily“ na zvolené časové období.

3. Aktivovat účet pro Smartform API

Aktivace produktu Smartform API je velmi jednoduchá. Stačí, když jej v záložce "Smartform API" povolíte a můžete rovnou začít používat. Faktury Vám budeme zasílat na Vámi uvedený fakturační e-mail dle domluveného fakturačního období (většinou 3 nebo 6 měsíců).

API

 

Zaujal Vás Smartform a měli byste o jeho služby zájem? Máte nějaký dotaz? Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Jiné příspěvky na našem blogu

Nová verze API Smartformu pro web 01.07.2022

Nová verze API Smartformu pro web

V červnu 2022 jsme spustili novou verzi API Smartformu pro web. V tomto článku se dozvíte, v čem se liší od staré verze a také jak jednoduše přejít z verze 1 na verzi 2.

E-mailová validace 25.05.2022

E-mailová validace

Nově jsme do Smartform portfolia služeb zařadili i validaci e-mailových adres. V tomto krátkém článku Vám o ní povíme více.

Asynchronní načítání JavaScriptu 24.05.2022

Asynchronní načítání JavaScriptu

Od dubna 2018 je možné načítat skript smartform.js do stránek asynchronně. Zde si o této změně povíme více a také si řekneme, jak upravit stránku se Smartformem, aby se JavaScript načítal asynchronně.